centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

Dekoracje

Dekoracja stołu w salonie na co dzień – jakie elementy wybrać?

Zazwyczaj głównym czasem, kiedy szczególnie staramy się, aby nasz stół w salonie wyglądał pięknie, są święta i rodzinne uroczystości. Jednak dekoracja stołu w salonie na co dzień jest równie ważna. Miło spędzać czas w pięknie ozdobionych pomieszczeniach, które potrafią wprawić w dobry nastój. Jak można osiągnąć taki efekt?

Świeże kwiaty

Kwiaty są niesamowicie ponadczasową, klasyczną dekoracją stołu, która sprawdzi się zawsze, będzie idealnie pasowała do każdego stylu aranżacji wnętrza i do każdej pory roku. Jest to tak oczywisty element, że wielu z nas o nim zapomina, a często wystarczy prosty obrus lub bieżnik połączony z bukietem kwiatów, aby nasz stół wyglądał pięknie każdego dnia.

Co wybrać — obrus czy bieżnik?

Obrus jest absolutną klasyką, która zawsze będzie wyglądała elegancko. Jednak to rozwiązanie lepiej zostawić na bardziej uroczyste okazje. Na co dzień lepiej sprawdzi się coś lżejszego w odbiorze. Bieżnik będzie wyglądał równie atrakcyjnie, a dodatkowo doda lekkiej nuty nowoczesności. Jego wybór powinien podyktowany zostać aranżacją naszego salonu, tak aby razem z nim tworzył całość z pozostałymi elementami dekoracji.

Świece

Dekoracja stołu w salonie na co dzień powinna być dość prosta i nie zawierać zbędnych udziwnień. Powinna ona być piękna i praktyczna jednocześnie. W tym celu świetnie sprawdzą się wszelkie proste świeczniki oraz ozdobne świece. W połączeniu z prostym bieżnikiem sprawią, że wnętrze wyda się bardziej przytulne.

Serwetki

Dekorując stół, nie należy zapominać, że przede wszystkim jest to miejsce spożywania posiłków. Niezbędnym dodatkiem są więc serwetki, które odpowiednio dobrane mogą również spełniać element dekoracyjny. Pozwoli nam na to wybranie wzoru, który jednocześnie jest praktyczny i stonowany, ale pasuje do naszej dekoracji i wystroju całego pomieszczenia.

Pora roku

Doskonałą inspiracją na naszą dekorację stołu w salonie może być aktualna pora roku. Wiosną sprawdzi się jasny bieżnik i doniczki z żonkilami. Latem w roli dekoracji może wystąpić bukiet polnych kwiatów, a jesienią kolorowych liści. Zimą pięknie będzie prezentować się klasyczna biel w połączeniu z blaskiem świec. Zainspiruj się więc tym, co widzisz za oknem. Co najlepsze Twoja dekoracja może Cię kosztować bardzo niewiele, ponieważ wiele jej elementów dasz radę znaleźć podczas spaceru.

Chcąc przygotować praktyczną dekorację stołu, pamiętaj o zachowaniu umiaru. Stół to mebel przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli zastosujesz zbyt wiele ozdób to nie dość, że może zabraknąć miejsca na spożywanie posiłków, to sprzątanie go będzie zabierało bardzo dużo czasu.