Tutaj jesteś

Jak powinna wyglądać dekoracja okna w kuchni?

5 listopada 2020 Dekoracje

Firanki królują w oknach polskich domów i wcale nie zamierzają odchodzić do lamusa. Przyjęto, że przed ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz powinna chronić nas, chociaż delikatna koronkowa zazdroska. To samo tyczy się kuchni. Chcąc udekorować kuchenne okno, powinniśmy kierować się tym, aby nasza aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale również i przytulna oraz piękna.

Klasyczna dekoracja okna w kuchni

Chcąc odpowiednio dopasować dekorację okna kuchennego, powinniśmy przede wszystkim dostosować ją do jego wysokości oraz tego, jak umiejscowiony jest otwór okienny. Jeśli nasze okno znajduje się nad blatem kuchennym, dobrym wyborem może być krótka zasłonka, która upięta została po bokach. Materiał powinien być dobrany odpowiednio do stylu naszej kuchni. Jeśli pragniemy dodać różnorodności naszej dekoracji, powinniśmy wybrać lambrekin. Jest to krótki, marszczony pas materiału, który zasłania górną część okna. Jego zastosowanie sprawia, że kuchnia wydaje się bardziej przytulna oraz światło dzienne może swobodnie ją oświetlać.

Jak upiąć firanki?

W kuchni, w której pod oknem nie znajdują się szafki, można zastosować długie zasłony. Sprawdzą się one zdecydowanie w pomieszczeniach znajdujących się na parterze, ponieważ zapewnią dużo intymności. W upięciu firan pomocne są różne akcesoria, takie jak podwiązki, chwosty oraz upinacze. Zazwyczaj dobiera się je na zasadzie kolorystycznego dopasowania, odpowiedniego zgrania stylów i wzorów. Zarówno firany, jak i zasłony można z powodzeniem marszczyć, a także upinać kaskadowo. Efektowne będzie również przewieszenie ich z jednej strony. Wszelkie bogate upięcia najlepiej sprawdzają się jednak w kuchniach bardzo przestronnych. Dla mniejszych pomieszczeń zarezerwowane są zasłony puszczone luźno.

Jakie zazdroski wybrać?

Zazdroski są lekkimi firankami, które coraz częściej wybieramy do kuchennych wnętrz. Za najpiękniejsze uznaje się te wykonane z wysokojakościowej koronki w kolorze śnieżnobiałym. Ciekawym wyborem są również zazdroski robione ręcznie. Są one dużo droższe od zwykłych żakardowych modeli, jednak efekt takiej aranżacji jest niewspółmiernie lepszy. Decydując się na zazdroski, warto dobrać do nich karnisz w dość eleganckim wydaniu. Jeśli natomiast wybrany przez nas materiał zazdroski jest monochromatyczny, świetnie sprawdzą się wszelkie ozdoby. Są nimi na przykład zawieszki na okno, które wykonane mogą być z bawełny, szkła lub wikliny. Dla dodania uroku samej zazdrosce warto udekorować ją kokardkami oraz kolorowymi przypinkami. W takiej kompozycji zawsze dobrze wyglądać będą piękne kwiaty.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pralnia w domu

Budowa domu

15 lipca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?