Tutaj jesteś

Jak wybrać dekoracje vintage?

17 listopada 2020 Dekoracje


Styl vintage udowadnia wszystkim, że dobrze zaprojektowane przedmioty nigdy się nie starzeją, a wręcz przeciwnie, z czasem nabierają jeszcze większej wartości. Vintage pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a jego ponadczasowość daje gwarancje, że nigdy nie wyjdzie z mody. Przedmioty codziennego użytku z lat 50.,60. i 70. charakteryzują się niesamowicie intrygującym wzornictwem, które nadal zachwyca. Ówczesne projekty są dopracowane w każdym detalu i wyróżniają się prostotą, a zarazem funkcjonalnością.

Czym charakteryzuje się styl vintage

Aby zdobyć prawdziwe skarby wpasowujące się w styl vintage najlepiej zacząć od przeszukania strychu i piwnicy naszych babć czy rodziców. To właśnie tam mogą się kryć przedmioty, które po odpowiednim odnowieniu nabiorą charakteru. Tego typu dekoracje vintage świetnie sprawdzą się również we współczesnych wnętrzach.

Aby wprowadzić styl vintage do pomieszczenia, należy postawić na detale i drobiazgi. Mogą to być wszelkiego rodzaju wazony lub figurki porcelanowe z fabryk popularnych w tamtych latach. Świetnie sprawdzą się również szklanki oraz kieliszki, a także kryształowe misy i cukiernice oraz karafki. Koniecznie ustawione muszą być w luźnej kompozycji na regale lub półce. Postarajmy się również na nowo wprowadzić te dekoracje vintage do codziennego użytku. Cukiernice i serwisy kawowe możemy z powodzeniem używać, przyjmując gości, a porcelanowe wazony wypełnić ciętymi kwiatami. Tego typu zabiegi szybko sprawią, że pomieszczenie nabierze wyglądu minionych lat. Odpowiednie przedmioty z powodzeniem odnaleźć możemy na pchlich targach czy w sklepach, które zajmują się sprzedażą antyków.

Jakie meble dobrać do stylu vintage

Jeśli wprowadzone dekoracje vintage spodobały nam się i dobrze czujemy się w ich otoczeniu, warto zastanowić się nad dodaniem do pomieszczenia mebli w stylu vintage. Jeśli nie posiadamy starych krzeseł, foteli i stołów miejscem, gdzie z pewnością je odnajdziemy, jest tak zwany pchli targ. Przedmioty te oczywiście należy poddać renowacji, jednak często udaje się zdobyć prawdziwe perełki. Urządzanie wnętrz w ten sposób jest zarówno tanie, jak i przyjazne dla środowiska, ponieważ wykorzystujemy na nowo powstałe już przedmioty i nie napędzamy konsumpcjonizmu. Najlepiej wybrać proste w formie fotele z elementami drewnianej konstrukcji. Dzięki wzbogaceniu ich kolorową tapicerką damy staremu meblowi drugą młodość i przywrócimy lata świetności. Podobnie sprawa ma się w przypadku foteli. Stare stoły wystarczy odnowić za pomocą specjalnych preparatów, a dla miłośników kolorów odpowiednie będzie pomalowanie ich w ciekawy sposób.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pralnia w domu

Budowa domu

15 lipca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?