Dom
Tutaj jesteś

Nietuzinkowa kuchnia niskim kosztem — jak ją urządzić?

4 grudnia 2023 Dom Nietuzinkowa kuchnia niskim kosztem


Zaaranżowanie kuchni, która z jednej strony będzie w pełni funkcjonalna, z drugiej strony będzie różnić się od tych powszechnie spotykanych, wymaga zaaranżowania niemałych środków pieniężnych. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na duże wydatki, powinni skorzystać z kilku prostych trików, dzięki którym całkowicie odmienią wygląd swojej kuchni.

Niebanalna, ale droga?

Przeglądając inspiracje katalogowe na wykończenie kuchni, można odnieść wrażenie, że poszczególne projekty niewiele się od siebie różnią. Niestety, korzystając z gotowych rozwiązań, na przykład w postaci mebli kupowanych w sklepach sieciowych, trudno uczynić swoją kuchnię wyjątkową. Alternatywą będą meble na wymiar, ale te kosztują już znacznie więcej. Jak więc sprawić, by nasza kuchnia wywołała efekt „wow”, nie mając do dyspozycji dużego budżetu? Pomysłów jest bardzo dużo- możemy na przykład zmienić fronty do szafek, skorzystać z ciekawych dekoracji albo stworzyć na ścianie nietypową mozaikę. A wszystko to, posiłkując się produktami, które nie kosztują zbyt wiele.

Fronty do szafek kuchennych- jak je odmienić?

Zakup mebli na zamówienie to poważny wydatek, dlatego wielu z nas decyduje się wyposażyć w swoją kuchnię w meble z Ikei. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo dobra, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się wymienić fronty do szafek kuchennych. Nowe fronty możemy nabyć bezpośrednio u producenta, a następnie w prosty sposób zamontować je w szafkach kupionych w sklepie sieciowym.

Dekoracje do kuchni? Jak najbardziej!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym z reguły nie trzymamy zbyt wielu ozdób. Wynika to przede wszystkim ze względów praktycznych, niemniej jednak na kilka ciekawych dekoracji możemy sobie pozwolić. Doskonałym rozwiązaniem będzie zegar na całą ścianę, kolorowa żaluzja kuchenna albo ozdobny wieszak, na którym umieścimy ręczniki, fartuszki lub garnki. Warkocze z czosnku czy papryczek chili również będą niebanalnym dodatkiem, który sprawi, że w naszej kuchni zagości domowa atmosfera.

Kolorowe ściany w kuchni

Nie mając pomysłu na ciekawą aranżację kuchni, możemy posłużyć się płytkami ceramicznymi, które stworzą mozaikę. Mogą one również przedstawiać jakiś krajobraz- najlepiej będą one prezentowały się na ścianie pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi. Coraz większą popularnością cieszą się też tapety kuchenne, które posiadają interesujące wzory. Pamiętajmy jednak, aby wybrać produkty specjalnie przeznaczone do kuchni- pozostałe nie poradzą sobie z nadmiarem wilgoci i zmiennymi temperaturami.

Materiał zewnętrzny

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?