centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

Dekoracje

Jak urządzić pokój w stylu romantycznym?

Styl romantyczny wywołuje w nas same przyjemne odczucia i kojarzy się ze świeżymy kwiatami, miękką kanapą, fotelem lub łóżkiem oraz pastelowymi kolorami. Jest to aranżacja, która fantastycznie sprawdzi się w salonie dzielnym oraz w sypialni, jednak wymaga dobrego przemyślenia oraz doboru odpowiednich elementów z wyczuciem.

Pokój w stylu romantycznym

To, co przede wszystkim charakteryzuje styl romantyczny to lekkość połączona z nieprzesadzoną słodyczą. W tym celu najlepiej zastosować jasne meble, motywy kwiatowe oraz pudrowy róż. Świetnie sprawdzi się zastosowanie na ścianach bieli, pasteli lub tapety z motywem kwiatowym. Wnętrze dopełnić powinny miękkie i przyjemne tkaniny wykorzystane w postaci poduszek, pledów, narzut oraz zasłon. Dodatkowo warto w takie wnętrze wkomponować zielone rośliny, które w każdym wnętrzu wyglądają dobrze oraz delikatne dekoracje.

Jakie meble wybrać?

Najlepszym wyborem będą kanapy i fotele, które wpiszą się w styl romantyczny dzięki zastosowaniu wzorzystej tapicerki z motywem kwiatowym. Muszą one również już na pierwszy rzut oka sprawiać wrażenie bardzo miękkich i zapraszać do zatopienia się w nich z książką lub herbatą. Mocną tkaninę wykorzystaną na tapicerce najlepiej łączy się z delikatną ścianą, dzięki czemu pomieszczenie nie jest przytłoczone mnogością wzorów i kolorów. Świetnie sprawdzi się połączenie mocnych wzorów z bielą, pudrowym różem, ale również z zielenią. Warto przenieść te kolory również na dodatki w postaci zasłon, poduszek i dywanów oraz dodać roślinność. Jeśli jednak wolimy, aby to tapeta była mocnym akcentem naszego pomieszczenia, warto postawić na stonowane meble.

Dodatki do stylu romantycznego

Jeśli pragniemy, aby nasz pokój w stylu romantycznym był spójny, musimy dobrać do ścian oraz tapicerki odpowiednie dodatki i dekoracje. To one sprawiają, że cała aranżacja jest spójna. Śmiało można powiedzieć, że najważniejszym elementem tego stylu są kwiaty zarówno cięte, jak i doniczkowe, ale warto przenieść je również w postaci motywu na tkaniny. Można wykorzystać zarówno zasłony, poduszki, koce oraz pledy, jak i pościel w przypadku sypialni. Warto zastanowić się również nad umieszczeniem interesujących plakatów, ramek na zdjęcia, wazonów z porcelany. Dobrze sprawdzi się także wprowadzenie elementów drewnianych oraz szklanych. Nie może również zabraknąć lamp z jasnymi abażurami oraz żyrandoli z kryształkami. Przed przystąpieniem do urządzenia tego typu wnętrza należy dobrze zastanowić się nad tymi, jaki efekt chcemy uzyskać. Zastosowanie zbyt wielu elementów lub wzorów może spowodować, że nasz pokój w stylu romantycznym będzie przytłoczony i ciężki w odbiorze.