Dom
Tutaj jesteś

Jak skutecznie ogrzać dużą łazienkę?

23 lutego 2022 Dom Jak skutecznie ogrzać dużą łazienkę

W łazience musi być ciepło – to pewnik! Bo co jest gorszego od wyjścia spod prysznica wprost na zimną podłogę? Na szczęście, sposobów na ogrzanie łazienki – nawet tej dużej – jest kilka: od tradycyjnych grzejników po te super nowoczesne. Zobacz, jak skutecznie ogrzać dużą łazienkę!

Duża łazienka – problem z ogrzewaniem

W małych pomieszczeniach problem z ogrzewaniem w zasadzie nie istnieje. Ciepło łatwo się w nich rozchodzi, szybko się nagrzewają, a powoli wychładzają. Do małej łazienki wystarczy niewielki kaloryfer i problem masz z głowy. Co jednak zrobić, gdy twoje mieszkanie jest wyposażone w dużych rozmiarów łazienkę? Duża łazienka to luksus, szczególnie w mieszkaniach w bloku, natomiast problematyczne może być jej ogrzanie. Można sobie z tym poradzić, stosując porządnych rozmiarów kaloryfer, dobre ogrzewanie podłogowe albo połączenie obu tych metod.

Duża łazienka – ogrzej ją od podłogi!

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzające się w łazienkach. Bo co jest przyjemniejszego niż wyjście z wanny wprost na nagrzaną podłogę? W łazience często chodzi się boso, a dotykanie zimnych płytek nie jest przyjemne. Rozkład ciepła, który daje ogrzewanie podłogowe jest najbardziej optymalny dla człowieka – cieplej jest przy nogach, chłodniej przy głowie. Co więcej, dzięki ciepłej podłodze szybciej odparowują wszelkie wilgotne plamy z podłogi.

Ogrzewanie podłogowe w łazience może być zorganizowane na dwa sposoby – wodny lub elektryczny. Ogrzewanie wodne polega na montażu rurek, przez które przepływa nagrzana woda, a ogrzewanie elektryczne to przewody, maty lub folie, przez które przepływa prąd.

Kaloryfer łazienkowy – konieczny w dużej łazience?

Jeśli nie zdecydowałeś się na ogrzewanie podłogowe, alternatywą jest montaż grzejnika łazienkowego. Musi być on na tyle duży, żeby wydzielał ciepło wystarczające do ogrzania całego pomieszczenia. Obecnie możesz wybrać model w 100% dopasowany do designu twojej łazienki – od klasyki, czyli kaloryferów żeberkowych po bardziej finezyjne modele. Do modernistycznych łazienek świetnie pasują grzejniki panelowe, ale dla miłośników wnętrz loftowych czy retro również znajdzie się cała masa propozycji!

Duża łazienka – optymalnie nagrzana

Może zdarzyć się tak, że ogrzewanie podłogowe nie będzie wystarczające dla dużej łazienki. Prawdą jest, że ciepło wydziela cała powierzchnia podłogi, ale jej temperatura jest dość niska. Jeśli nie będzie wystarczająca – zamontuj dodatkowy kaloryfer łazienkowy. Nie musi być duży, jego zadaniem będzie przecież jedynie lekkie docieplenie łazienki. Nie musi być też bardzo widoczny – nieduże kaloryfery łazienkowe łatwo można wkomponować we wnętrze tak, żeby nie rzucały się w oczy.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?