Tutaj jesteś

Beton i drewno w aranżacji nowoczesnego wnętrza

20 czerwca 2022 Zakupy


Drewno to szlachetny materiał, który od pokoleń służy do wykańczania oraz ozdabiania domów. Z kolei betonowe dekoracje są niedawnym wynalazkiem. Warto je ze sobą łączyć i zestawiać. Ciepło drewna świetne komponuje się z surowością betonu, pozwalając na stworzenie ciekawej oraz nowoczesnej aranżacji.

Ozdoby z betonu

Beton architektoniczny coraz częściej wykorzystywany jest do tworzenia dekoracji oraz elementów aranżacji. Idealnie wpisują się one do wnętrz minimalistycznych oraz industrialnych. Popularnością cieszą się betonowe figurki, najczęściej przedstawiające zwierzęta oraz rośliny. Ciekawym pomysłem jest lampa z betonu. To idealny wybór dla osób, którym zależy na praktycznych elementach, pełniących przy okazji rolę dekoracyjną. Lampy wiszące do jadalni to prawdziwie designerski akcent.

Ozdoby z drewna

Ozdób wykonanych z drewna jest naprawdę wiele do wyboru. Na którą się zdecydować, aby wyróżniała się oryginalnością? Można postawić na meble o wyjątkowym designie jak gabloty z akcentami boho, niebanalne w formie stoliki kawowe czy szafki retro. Do wyboru są także akcesoria drewniane jak zegary, doniczki bądź lampiony.

Jak łączyć drewno z betonem?

Drewno i beton mogą tworzyć zjawiskowe połączenie. W nowoczesnych wnętrzach nierzadko spotkać można się z tym, że jedna ze ścian pozostaje betonowana. Dobrze wtedy w pomieszczeniu umieścić drewniane meble, które nadadzą aranżacji nieco więcej ciepła. Analogicznie, w przypadku drewnianych ścian, można zdecydować się na dodatki z betonu. Również w przypadku drewnianych mebli, można do pokoju wnieść trochę więcej nowoczesności za sprawą betonowych dodatków, takich jak donice, misy, rzeźby czy świeczniki. Oba materiały kompilować można na wiele sposobów – najważniejsze to nie bać się eksperymentować. Choć oba tworzywa wydają się zupełnie inne, potrafią świetnie się uzupełniać, pomagając stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Gdzie kupić dodatki z drewna i betonu?

Istnieje wiele sklepów sprzedających ozdoby domowe. Każdy z nich ma w swoim asortymencie dekoracje oraz meble z drewna. Trudniej znaleźć jednak propozycje wykonane z betonu. Aby natrafić np. na stylowe lampy wiszące do salonu, najlepiej sprawdzić asortyment sklepu BIHOME: https://bihome.pl/Lampy-wiszace-do-salonu, który oferuje modne skandynawskie meble oraz akcesoria.

Beton oraz drewno to doskonale znane wszystkim tworzywa. Nie oznacza to, że nie da się ich wykorzystać w świeży oraz oryginalny sposób. Warto połączyć ze sobą oba materiały w swoim mieszkaniu, tworząc unikalną aranżację, która zachwyci niejedną osobę.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?