Dom
Tutaj jesteś

Stoliki z betonu – nowy trend?

29 października 2021 Dom Stoliki z betonu

Nowoczesne podejście do wystroju wnętrz spowodowało, że bardzo popularnym materiałem do wykończeń stał się beton architektoniczny. Niezwykle dużym zainteresowaniem nabywców cieszą się nie tylko okładziny podłogowe czy ścienne, ale również meble wypoczynkowe. Ciekawym elementem dekoracyjnym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków stały się stoliki betonowe.

Niesztampowe rozwiązanie dla odważnych

Mogłoby się wydawać, że mebel wykonany z betonu zmniejszy walory estetyczne otaczającej przestrzeni. Sytuacja wygląda nieco inaczej gdy w grę wchodzą stoliki z betonu architektonicznego. Posiadają one odpowiedni kolor, fakturę oraz porowatość, by ucieszyć nawet najbardziej wymagającego estetę. Sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach o wystroju industrialnym czy loftowym. Dzięki temu, że beton architektoniczny ma specjalną kompozycję składu, wykonane z nie go stoliczki betonowe posiadają mniejszą wagę, niż mogłoby się wydawać. Sprawdzą się równie dobrze w salonie, kuchni, na tarasie oraz w ogrodzie.

Beton architektoniczny — piękno naturalności.

Stoliki betonowe z pewnością znajda uznanie u osób ceniących życie w zgodzie z naturą. Materiał, z jakiego są wykonywane, charakteryzuje się niepowtarzalnością, na którą składają się takie cechy jak: naturalność, surowość, oryginalność, a także niedoskonałość. Efektem ubocznym użytkowania tego typu mebli są widoczne przetarcia, o różnym kolorze oraz grubości. Mogą także występować odcienie pomiędzy poszczególnymi elementami mebla. Natomiast na powierzchni dochodzi do uwidaczniania się włókien szklanych czy też kruszyw użytych do wykonania betonu. Z czasem wszelkie nierówności tracą na intensywności, a kolor matowieje. Jednak nigdy nie będzie to materiał powtarzalny, co dowodzi jego naturalności.

Rodzaje stolików

Stoły wykonane z betonu takie jak chociażby https://limestore.pl/290-stoliki-betonowe dopasowują się do różnego rodzaju kompozycji, dlatego można je znaleźć zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Dzięki odporności na warunki zewnętrzne posłuży właścicielowi długie lata. Stoliki betonowe do domu — posiadają różne formy oraz kształty. Mogą służyć jako stolik pod telewizor, półka na gazety, stolik kawowy czy nawet stół do jadalni. Przybierają najczęściej geometryczne kształty. Występują w połączeniu z drewnem, co nadaje im charakteru loftowego. Dobrze sprawdzą się w nawiązującym do natury stylu skandynawskim. Stoliki betonowe do ogrodu — znajdą swoje miejsce na tarasie oraz w głębi ogrodu. Przybierają bardziej odważne kształty i formy niż stoliki do domu. Odpowiednio zaimpregnowane, dobrze zniosą zmienne warunki atmosferyczne niż klasyczne stoły. To idealny stół całoroczny.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?