centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

serwetka dekoracyjna
Dom

Serwetki bawełniane – szyk, ekologia i duch przeszłości

Nieodzownym elementem podczas przyjmowania gości na obiedzie lub kolacji są serwetki. Dzięki nim ubrudzone ręce i usta nie utrudniają estetycznego spożywania posiłku. Serwetki bawełniane to doskonała alternatywa dla popularnych wyrobów papierowych. Ich zastosowanie jest tak samo wszechstronne jak w znanej wersji, jednak nadają przyjęciu niezwykłego charakteru. Uświetnią wykwintny obiad w doborowym gronie, jak również będą się pięknie prezentowały na romantycznej kolacji przy świecach. Można je wykorzystać na różnego rodzaju uroczystościach takich jak komunie, wesela, chrzciny, hucznie obchodzone okrągłe urodziny lub rocznice ślubu.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by szykownymi serwetkami bawełnianymi cieszyć się podczas codziennego spożywania posiłków. Modny w ostatnich latach nurt slow life zachęca do spokojnego celebrowania każdej chwili dnia – zwłaszcza podczas smakowania wyśmienitych potraw. Dzięki odpowiednim dodatkom i dobrej dawce uwagi- stają się one jeszcze pyszniejsze!

Zakup serwetek bawełnianych to ukłon w stronę przeszłości. Choć ich pielęgnacja zajmuje też więcej czasu, z tradycyjnych wyrobów korzysta się wielokrotnie i produkuje się mniej odpadów. To doskonały wybór dla osób, które tęsknią za klasyką – zamiana papieru na bawełnę może być sentymentalnym powrotem do wspomnień. Z drugiej strony – zachwycają się nimi również użytkownicy dbający o środowisko. Jednorazowe serwetki natychmiast lądują w koszu, a nie zawsze są wykonane z czystej celulozy. Barwniki i składniki udoskonalające produkt mogą być toksyczne dla środowiska. Alternatywa to serwety wykonane w 100% z bawełny, które można wyprać i wyprasować.

Serwety, serwetki i obrusy

Serwetki bawełniane sprawdzają się jako zamiennik jednorazówek do wycierania rąk i twarzy. Takie modele posiadają odpowiedni rozmiar i są wystarczająco miękkie, by ułożyć je w finezyjne kieszonki lub wsunąć w ozdobne serwetniki. Większe rozmiary mogą zostać użyte do udekorowania stołu – mogą np. chronić stół lub obrus przed zachlapaniem, służąc jako miękka podstawka pod wazę lub zbiorczy talerz. Można z nich również układać dekoracje i stroiki przeznaczone na środek stołu.

Gratką dla miłośników zestawów będzie komplet utrzymany w tej samej kolorystyce. Często można zakupić kilka sztuk serwetek lub serwety i obrusy z jednakowym wzornictwem. Mogą to być identyczne barwy, koronki, zdobienia kwiatowe lub hafty przedstawiające różne symbole. Serwetki bawełniane mogą być też zachwycającym prezentem lub wizytówką domu – jak np. te z motywami myśliwskimi lub regionalnymi.