Tutaj jesteś

Nowoczesne żyrandole do salonu: z jakich rozwiązań warto skorzystać?

15 listopada 2020 Dekoracje


Piękny salon to nie tylko eleganckie i wygodne meble. W aranżacji tego wnętrza rolę bardzo ważną odgrywa światło: dzienne oraz sztuczne, o znaczeniu którego zwykle zapominamy. Jak oświetlić nowoczesny salon, by cieszył on oczy i zapewniał komfort?

Salon idealny: jak go oświetlić?

Idealny salon to przede wszystkim odpowiednia ilość światła o każdej porze. Umiejętne wykorzystanie okna pozwala korzystać z naturalnego światła w ciągu dnia, z kolei wieczorem najważniejsze stają się lampy. Od tego, czy rozmieścimy je w odpowiedni sposób, zleży wiele. Podstawa do lampa główna, zawieszona na suficie w centralnej części pokoju. Jest ona głównym źródłem światła i ciekawą ozdobą wnętrza jednocześnie. Niestety, nie jest ona w stanie oświetlić równomiernie salonu, niezbędne zatem staje się wsparcie w postaci lamp bocznych: stojących na podłodze lub zawieszanych na ścianie kinkietów. Każda z tych lamp powinna być dopasowana swym stylem do salonu, przy czym najważniejszy jest tu wygląd lampy sufitowej lub żyrandolu.

Jak wybrać żyrandol do nowoczesnego salonu?

W nowoczesnym salonie dominują proste dodatki, przyciągające oryginalnymi kształtami i intrygującymi barwami. Czy w takim wnętrzu sprawdzi się żyrandol? Tak!
Choć wiele osób kojarzy żyrandole z salonami klasycznymi lub wnętrzami w stylu retro, w sklepach z oświetleniem nie brak ciekawych rozwiązań do wnętrz urządzanych zgodnie z najnowszymi trendami. Nowoczesne żyrandole do salonu mogą być wykonane z różnych materiałów, różnić się rozmiarami i kształtem kloszy, będzie je jednak łączyć jedno – designerskie formy. W nowoczesnych salonach świetnie sprawdzają się oryginalne lamy, kontrastujące z prostymi meblami oraz minimalistycznymi dekoracjami. W mniejszych salonach dobrze poradzą sobie żyrandole z trzema kloszami, ułożonymi na kształt trójkąta lub rozłożonymi w linii prostej, w większych salonach można postawić na nowoczesne żyrandole z kilkoma punktami. A jakie materiały cieszą się największym powodzeniem? Miłośnicy nowoczesnego stylu chętnie sięgają po żyrandole z mosiądzu, wielkim powodzeniem cieszą się też żyrandole z betonu – idealnie pasujące i do wnętrz nowoczesnych, i do tych utrzymanych w industrialnym stylu.

Nowoczesny, dobrze oświetlony salon, może się stać najważniejszym wnętrzem w naszym domu. Jeśli zapanują w nim komfortowe warunki, spędzanie czasu w takim pokoju sprawi wiele radości i nam, i pozostałym domownikom. Warto zatem poświęcić nieco czasu na wybór odpowiednich lamp i pięknych żyrandoli, dzięki którym można osiągnąć wiele wspaniałych efektów.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pralnia w domu

Budowa domu

15 lipca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?