Tutaj jesteś

Najciekawsze dekoracje do ogrodu – co wybrać?

29 listopada 2020 Dekoracje

Ogród kojarzy się nam z drzewami, trawą lub kwiatami. Można jednak tak go upiększyć, aby był jeszcze bardziej zielonym i magicznym miejsce. W jaki sposób? Odpowiedź jest prosta. Kupując w sklepie lub własnoręcznie wykonując dekoracje do ogrodu. W artykule przedstawimy oryginalne lub popularne ozdoby metalowe, drewniane, ceramiczne, wiklinowe, a nawet plastikowe i kamienne.

Elementy z metalu

Zaczynami od popularnej metaloplastyki. Artystyczne wyrabiane przedmioty z metalu, takie jak: figury ptaków, żab, owadów, kwiatów oraz ryb przyciągają wzrok. Ale jeszcze bardziej podobać się będą inne, abstrakcyjne rzeźby (np. bryły geometryczne).

Ciekawe są też fontanny zdobione roślinnymi ornamentami, budowane na bazie dawnych stylów architektonicznych. A także metalowe kwietniki i donice z recyklingu.

Dekoracje do ogrodu z drewna i wikliny

Przechodzimy do materiału, jakim jest drewno. Nadaje się ono idealnie do ogrodów w klimacie rustykalnym, angielskim, a szczególnie romantycznym.

Można więc zaopatrzyć się w magiczne, proste rzeźby wykonane z dosłownie z jednego kawałka drewna albo pnia drzewa. Są to różne zwierzęta, aniołki czy bajkowe postaci.

Dodatkowo warto zakupić dekoracyjne kratownice i ozdobne wózki, taczki i wiaderka. Jeśli mamy oczko wodne, to przyda się też drewniany mostek. Poza tym dostępne są karmniki, domki dla ptaków itp.

W przypadku ozdób w wikliny, będą to pojemniki na kwiaty w formie koszy, skrzynek, rowerków itd. Z tego popularnego materiału konstruuje się również praktyczne meble do ogrodu.

Kamień lub ceramika

Dekoracje do ogrodu można też wykonać własnymi rękoma! Wystarczą znalezione na polu kamienie – mniejsze i większe, o różnym kształcie i barwie.

Z nich tworzy się postaci ptaków, psów, kotów, grzybów, a nawet zegary słoneczne. Dodatkowo warto je pomalować odpowiednią farbą. Wówczas będą wyglądać jeszcze bardziej realistycznie.

Jeżeli nie kamień, to warto wybrać ceramikę. Z niej robione są ozdobne kule, lampiony, małe fontanny. Można te spotkać donice i osłonki na kwiaty. No i rzeźby z wizerunkiem folklorystycznych bohaterów.

Dekoracje plastikowe oraz opony

Posegregowane śmieci przetwarzane są w procesie recyklingu. One także mogą się przydać. Plastikowe butelki po napojach można bowiem przeznaczyć na niewielkie, oryginalne, samodzielnie zbudowane doniczki.

Również stare opony mogą stanowić ciekawe dekoracje do ogrodu. Wykona się z nich proste kwietniki, które pomaluje się wybranym kolorem. Wykorzysta też do stworzenia obramować ścieżek czy siedzisk. Jedna opona świetnie się natomiast przyda to przygotowania huśtawki, którą wiesza się na mocnych sznurkach na drzewie. Wtedy ogród stanie się miejscem, w którym również dzieci poczują się jak w krainie zabaw.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pralnia w domu

Budowa domu

15 lipca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?