Dom
Tutaj jesteś

Moskitiery do drzwi – kiedy warto się zdecydować?

22 marca 2023 Dom moskitiery

Wpadające do mieszkania insekty są nieproszonymi gośćmi, którzy potrafią poważnie uprzykrzyć życie. W końcu np. latający w nocy komar drażni nie tylko swoim bzyczeniem, ale może też ukąsić, pozostawiając na skórze swędzący bąbel. Da się je jednak skutecznie zneutralizować, montując moskitiery – także do drzwi. Kiedy je wybrać? Sprawdź poniżej!

Komu moskitiery do drzwi najbardziej się przydadzą?

Coraz cieplejszy klimat sprzyja krótkim zimom i coraz większej liczbie ciepłych dni w roku. To zaś są dogodne warunki do rozmnażania się najróżniejszych owadów, w tym tych, które chętnie bytują w pobliżu człowieka, żywiąc się czy to na resztkach pożywienia… czy na nim samym. Nic dziwnego zatem, że wiele osób decyduje się zamontować w oknach i futrynach drzwiowych siatki przeciw owadom.

Przyjęło się jednak (nie do końca słusznie), że insekty to głównie problem mieszkańców wsi czy ludzi mających domy blisko natury. W praktyce jednak jest to nieco bardziej złożone. Siatki do okien zasadniczo przydają się w każdych warunkach, gdyż blokują dostęp m.in. muchom i osom, chętnie żerującym na odpadkach w altanach śmietnikowych w dużych miastach i czasem wlatującym do mieszkań.

Kiedy zaś przydatna będzie moskitiera do drzwi? W przeciwieństwie do okien, skrzydła drzwiowe częściej pozostają zamknięte, szczególnie w blokach – chyba że mieszkanie ma otwory okienne tylko z jednej strony. W takich warunkach właściciele decydują się na stworzenie przewiewu właśnie przez otworzenie drzwi. I to wtedy właśnie przydać się w nich może siatka. Niezwykle praktyczne będzie zaopatrzenie się w siatki przeciw owadom w przypadku mieszkań z balkonem lub tarasem. Takie wyjście na zewnątrz znacznie częściej pozostawiamy otwarte.

Ponadto tego typu rozwiązania polecane są osobom mieszkającym blisko lasów, parków i zbiorników wodnych. To właśnie w nich masowo rozmnażają się owady, które później wpadają do domów. Zdecydowanie warto pomyśleć nad takim wyposażeniem również w sytuacji, gdy jest się uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych.

Ile kosztują takie akcesoria?

Wiele zależy od typu artykułu, na jaki się zdecydujesz. Ceny gotowych produktów oscylują w okolicach 40-50 złotych. Nieco droższe, wyposażone np. w ramy aluminiowe, mogą kosztować około 100 zł — chyba że interesuje Cię moskitiera do drzwi robiona na zamówienie. Wówczas koszt takiego wyrobu rośnie nawet dwukrotnie.

Czy moskitiery do drzwi da się zamocować samemu?

To jedno z najczęstszych pytań osób decydujących się na takie rozwiązania. Jeśli wybierzesz system do samodzielnego złożenia w domu szczegółowe instrukcje dostarczane przez producenta pomogą Ci przejść przez cały etap szybko i sprawnie. Co więcej – w sprzedaży znajdziesz zestawy niewymagające wiercenia, używające tylko zacisków na futrynach. Założenie innych zaś polega niekiedy na docięciu siatek i przyklejeniu specjalnych taśm z rzepem.

Jaką moskitierę wybrać?

W sprzedaży jest wiele rozwiązań, które pomogą Ci się chronić przed owadami. Mogą się różnić między sobą nie tylko ceną, ale i jakością. Wybierz produkt pochodzący od sprawdzonego producenta. Tylko wtedy masz gwarancję, że moskitiera do drzwi będzie trwała, estetycznie wykonana i skuteczna wobec nieproszonych owadzich gości.

Materiał zewnętrzny

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?