centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

Dekoracje

Kuchnia w stylu glamour – najważniejsze elementy

Pomieszczenia urządzone w stylu glamour to rozwiązanie dla tych, którzy z pewnością lubią otaczać się przedmiotami luksusowymi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, kolorów, mebli i akcesoriów do naszych wnętrz możemy z powodzeniem wprowadzić elegancję.

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu glamour?

Tak jak każdy styl ma swoje charakterystyczne elementy, tak samo sprawa ma się w przypadku stylu glamour. Jeśli pragniemy właśnie w ten sposób urządzić nasze pomieszczenia, powinniśmy przede wszystkim postawić na kolor biały oraz czarny, a także na meble w wysokim połysku oraz tapicerowane krzesła i kanapy. Całość uzupełniona powinna zostać dużą dawką srebra lub złota. Nie może zabraknąć także zdobionych żyrandoli, dużej ilości luster oraz bibelotów. Zastosowanie wszystkich tych elementów razem ma sprawiać wrażenie przepychu i luksusu.

Meble na wysoki połysk

Glamour nie może obyć się bez błysku, dlatego przy aranżacji kuchni niezbędne będą fronty na wysoki połysk. Należy do nich dobrać odpowiednie oświetlenie, które dodatkowo zapewni wydobycie całego ich uroku. W małych pomieszczeniach warto zastosować kolor biały. W każdym wnętrzu natomiast warto zastosować błyszczące elementy, które dodadzą dodatkowego połysku na przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Warto jednak postawić na klasyczną podłogę, która sprawi, że całość będzie spójna.

Oświetlenie

Kuchnia w stylu glamour musi być bardzo dobrze oświetlona, ponieważ dzięki temu wydobyty zostanie cały blask z mebli i dodatków. Pamiętajmy również że styl ten rządzi się swoimi prawami, a mówiąc o oświetleniu w kuchni, nie możemy pominąć przykuwającego wzrok żyrandola. Najlepszy będzie model bardzo bogato zdobiony, z mnóstwem błyszczących elementów, które będą fantastycznie rozpraszać światło i sprawiać, że pomieszczenie wyda się jeszcze bardziej przestronne i luksusowe.

Dekoracje

Wnętrza glamour nie obędą się bez dodatków. Chcąc, aby nasza kuchnia w stylu glamour wyglądała pięknie, najlepiej sięgnąć po materiały, które połączą w sobie funkcjonalność z estetyką i niebanalnym wyglądem. Dobrym wyborem będą podwieszane sufity oraz obligatoryjnie meble kuchenne na wysoki połysk. Dodatkowo miejsce pomiędzy szafkami a blatem najlepiej wyłożyć płytkami, które fantastycznie będą odbijały światło. Pamiętajmy również o dodaniu złota lub srebra, które podkreśli charakter naszego wnętrza. Dla przełamania monochromatycznej bieli i czerni można z powodzeniem wkomponować kontrastowy kolor, jakim jest na przykład fiolet. Sprawdzi się on fantastycznie w postaci na przykład tapicerowanych krzeseł przy wyspie kuchennej.