centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

Dekoracje

Jakie dekoracje skandynawskie wybrać do salonu?

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim wyróżniają się przede wszystkim przestronnością, która ocieplona została drewnem. Styl ten świetnie sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i w małych. Nie bez powodu więc z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Salon w stylu skandynawskim

Salon jest często pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jak zaaranżować go, aby posiadał cechy pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim?

  1. Postaw na prostotę i wygodę. Pozbądź się niepotrzebnych dodatków. Styl skandynawski to w dużej mierze połączenie minimalizmu z ocieplającymi dodatkami oraz jasną i neutralną kolorystyką.
  2. Wybierz materiały naturalne takie jak drewno oraz kamień.
  3. Przede wszystkim postaw na funkcjonalność. Dekoracje skandynawskie to takie, które są ergonomiczne, komfortowe i wygodne.
  4. Nie bój się przełamywać bardzo jasnych pomieszczeń dodatkiem kontrastującego koloru.
  5. Również przy wyborze dodatków postaw na naturalne materiały takie jak len, bawełna i pled.
  6. Dodatki powinny być praktyczne, a meble proste i funkcjonalne.

Warto przed przystąpieniem do aranżacji dokładnie zaplanować co nasz salon będzie zawierał i jak będzie wyglądał. Najlepiej zrezygnować z nadmiaru mebli na rzecz przestrzeni i modeli bardziej praktycznych o prostych formach. W takim salonie powinny znaleźć się jedynie najbardziej potrzebne meble. Wnętrze należy ocieplić za pomocą miękkich tkanin wykorzystanych jako poduszki, zasłony czy narzuty oraz za pomocą dywanów. Wszystko to powinno składać się na przestrzeń prostą, ale jednocześnie niesamowicie wygodną.

Co powinno znaleźć się w salonie w stylu skandynawskim?

To, co najlepiej pasuje do jasnych kolorów, jakich powinniśmy użyć jest piękna drewniana podłoga, która ociepli wnętrze. Jeśli mamy taką możliwość fantastycznym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie kominka. W takim salonie nie może również zabraknąć dużej ilości miękkich pledów i poduszek. Styl skandynawski łączy się również z naturą, dlatego w tego typu wnętrzach nie może zabraknąć roślinności, najlepiej umieszczonej w ceramicznych lub szklanych doniczkach i wazonach. Do mniejszych wnętrz szczególnie polecane jest zastosowanie dużej ilości bieli, która optycznie powiększy pomieszczenie i pozwoli lepiej je doświetlić. Kolorami, z którymi można ją połączyć, są wszelkie odcienie kojarzące się z naturą takie jak beże, ecru, ale również i błękity, a także szarości i bardzo delikatne zielenie. Jednak to, czym przede wszystkim powinniśmy się kierować w urządzaniu salonu to prostota.