centrum-dekoracyjne.pl

Dekoracje i Budownictwo

Dom

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Sypialnia powinna być oazą komfortu oraz miejscem do spokojnego wypoczynku. W pomieszczeniu tym ważna jest nie tylko harmonijna aranżacja, lecz także właściwy dobór oraz odpowiednie ustawienie mebli. Jeśli chodzi o łóżko to powinno ono być wygodne podczas snu. Jak ustawić łóżko w sypialni?

Łóżko drewniane w sypialni a komfortowy wypoczynek

Sypialnia to takie pomieszczenie, które powinno być zlokalizowane z dala od hałasów oraz zgiełku. Nie musi wpadać do niej zbyt dużo światła w ciągu dnia, więc dobrym wyborem jest północna lub wschodnia część domu. Aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek warto pomyśleć o odpowiednim ustawieniu mebli. Jak ustawić łóżko w sypialni?

Mnóstwo osób podchodzi bardzo sceptycznie do tego tematu i uważa, że przypadkowo ustawione meble nie odbiją się na ich samopoczuciu oraz jakości życia. Tymczasem w źle umeblowanej sypialni można czuć chroniczne zmęczenie, wewnętrzny niepokój oraz cierpieć na bezsenność.

Każdy z nas w łóżku spędza aż 1/3 doby, zatem warto zadbać o to, aby w sypialni panowała pozytywna energia, harmonia oraz równowaga. Pomieszczenie to potrafi dobrze spełniać swoją rolę tylko wówczas, gdy znajduje się w nim wygodne łózko z materacem. Nie bez znaczenia jest też jego prawidłowe ustawienie. Ważne jest skierowanie strefy na głowę na północ, natomiast miejsca na nogi – w kierunku południowym.

Ważne jest również to, aby łóżko należy ustawić w taki sposób, aby było widoczne po wejściu do sypialni. Optymalnym układem jest ustawienie tego mebla po przekątnej od progu drzwi wejściowych. 

Jeśli chodzi o zagłówek, to w zależności od modelu łóżka, może on znajdować się na linii ściany lub w niedalekiej odległości od niej. W pierwszym przypadku można uzyskać bardzo stabilną podporę. Jednak lepszym pomysłem jest też zakup łóżka wolnostojącego bez wielkiego zintegrowanego z szafkami wezgłowia. Takie modele stawia się w niewielkiej odległości od ściany, gdyż wówczas można uniknąć jej zabrudzenia czy też obicia.

Niezależnie od tego, czy jest to łóżko jednoosobowe czy dwuosobowe to powinno być do niego dojście z trzech stron: z lewej, z prawej oraz od strony nóg.

Czy warto kupić łóżko z pojemnikiem na pościel?

Obecnie wybór łóżek sypialnianych jest ogromny. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą wielkością oraz rodzajem tworzywa z którego są wykonane. Producent łóżek Arbora oferuje mocne i stabilne łóżka z pojemnikiem na pościel oraz bez.

Pierwsze z ich są doceniane ze względu na wygodę. W zamontowanym pojemniku można przechowywać pościel, koc, poduszkę, kołdrę oraz wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Posiadając takie łóżko można zaoszczędzić miejsce w szafie oraz z łatwością utrzymać porządek w sypialni. Takie meble doskonale sprawdzają się w mieszkaniach o małym metrażu, w których często brakuje miejsca na szafę.

Wszystkie łózka ARBORA z pojemnikiem są wyposażone w system podnoszenia na siłownikach gazowych, który umożliwia ich lekkie i sprawne rozłożenie. Meble te wyglądają bardzo estetycznie oraz są praktyczne podczas użytkowania.