Tutaj jesteś

Jak urządzić przedpokój industrialny?

11 grudnia 2020 Dekoracje

Urządzenie przedpokoju jest tematem trudnym, ponieważ zazwyczaj jest to dość małe pomieszczenie. Dodatkowo nasze marzenia estetyczne nie zawsze pokrywają się z koniecznością zastosowania rozwiązań funkcjonalnych. Stylem, który może połączyć estetykę i praktyczne rozwiązania jest przedpokój industrialny.

Meble w stylu industrialnym

Myśląc o przedpokoju często oczami wyobraźni widzimy wieszak, szafę oraz szafkę na buty. Niestety nie zawsze jest możliwe umieszczenie w tak małym pomieszczeniu tylu mebli. To z czego nie warto rezygnować to praktyczny wieszak oraz szafka na buty. W miarę możliwości warto dodać do nich półkę, na której będzie można odłożyć klucze, torebkę, czy inne drobne przedmioty.

Jeśli marzy nam się przedpokój industrialny to właśnie w takiej stylistyce powinny być wymienione elementy. Idealnie sprawdzi się połączenie czarnych metali z surowym drewnem. Pasującym elementem będą również przedmioty nawiązujące do wnętrz fabrycznych. Takim meblem może być wieszak wykonany z giętych czarnych prętów lub przymocowana do ściany metalowa krata.

Kolory w stylu industrialnym

Kolorem przewodnim pomieszczeń w stylu industrialnym z pewnością powinna być czerń w połączeniu z ceglastą czerwienią oraz dodatkiem szarości surowego betonu. Jednak świetnie sprawdza się także wprowadzenie innych kolorów takich jak żółty, zgaszona zieleń, ostra czerwień. Dodatkowo dobrze jest wykorzystać dużo elementów drewnianych, jednak te powinny zostać zachowane w naturalnym kolorze.

Dodatki w stylu industrialnym

Dodatki do przedpokoju w stylu industrialnym to przede wszystkim obrazy i lampy. To dzięki nim pomieszczenie może nabrać charakterystycznego wyglądu. Dopasowanie lamp odpowiednich do wnętrza jest konieczne, jeśli pragniemy, aby nasz przedpokój wyglądał dobrze od samego wejścia do niego. W przedpokojach dobrze sprawdzą się zarówno lampy wiszące oświetlające cały przedpokój, jak i lampy kierunkowe, kinkiety oraz różnego rodzaju i rozmiaru reflektory. Wybór odpowiedniej lampy powinien zależeć od osobistych preferencji, ale także rozmiaru samego przedpokoju. W dużych pomieszczeniach można wybrać oba typy lamp bez ryzyka, że będzie ich za dużo. Jednak w przypadku pomieszczeń mniejszych lepiej postawić tylko na jeden rodzaj oświetlenia, jednak najlepiej, aby był on wielokierunkowy. Idealnie sprawdzą się wszelkie lampy, które stylizowane będą na te wiszące w starych fabrykach. Metalowe klosze, odrapania, rdza, czy żarówki na kablach to tylko niektóre z elementów, jakie mogą się pojawić, aby nasz przedpokój industrialny wyglądał fantastycznie.

Donice stalowe

Redakcja centrum-dekoracyjne.pl

Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla Twojego wnętrza!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pralnia w domu

Budowa domu

15 lipca 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?